kotek
13 بهمن 1401 - 16:44

اختصاص ۱۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۶ در استان زنجان

زنجان-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان از اختصاص ۱۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات  کم‌بهره در قالب تبصره ۱۶ خبر داد و گفت: بخش خدمات سهم قابل توجهی از این تسهیلات دارد. 

به گزارش خبرنگار مهر، حسین محمدی ظهر پنجشنبه در آیین افتتاح مجتمع خدماتی رفاهی الماس غرب، اظهار کرد: در حوزه اقتصادی تلاش بر این است که اشتغال مولد ایجاد شود و فعالیت‌ها منجر به ایجاد ارزش افزوده شود و استان زنجان در حوزه گردشگری ظرفیت‌های زیادی برای تحقق این امر دارد.

وی با اشاره به اینکه سیاست اقتصادی دولت در کشور و به تبع آن در استان بر محور تولید است، ابراز کرد: تولید صرفاً تولید کالا نیست بلکه در بخش خدمات هم برنامه‌ریزی برای افزایش تولید را شاهد هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان با اشاره به اینکه زنجان یکی از قطب‌های صنعتی محسوب می‌شود و بخش عمده فعالیت‌ها در بخش صنعت است بیان کرد: با این حال بخش خدمات نیز حوزه درآمدزا و اشتغال‌آفرین محسوب می‌شود که برنامه‌های ویژه‌ای را در سیاست‌های اقتصادی استان داریم.

وی سهم اشتغال استان در بخش خدمات را ۳۹ درصد عنوان کرد و گفت: بخش قابل توجهی از این اشتغال‌آفرینی در تاسیسات گردشگری محقق شده است و مجمتع الماس غرب یکی از اقدامات بسیار مثبت و موثر در توسعه خدمات در استان است.

محمدی ادامه داد: در استان زنجان سیاست اقتصادی پیش‌بینی شده برای سال ۱۴۰۱ یک رشد ۸.۷ درصدی بود و یک رشد ۷ درصدی در بخش خدمات برای استان در نظر گرفته شده است و پیش‌بینی می‌کنیم رشد اقتصادی مطلوبی را در دو ماه آتی رقم بزنیم.

وی خاطرنشان کرد: در بحث تسهیلات کم‌بهره و قرض‌الحسنه در قالب تبصره ۱۶، ۱,۴۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که بخش قابل توجهی از آن در بسته‌های خدماتی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان ِاداور شد: همچنین همزمان با این طرح ۱۲ طرح گردشگری آماده افتتاح است و برای سال ۱۴۰۲ هدف‌گذاری طرح‌های بیشتری خواهیم داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015278