kotek
14 بهمن 1401 - 09:16

شناسنامه نمادین ۱۴ شهید انقلاب اسلامی استان خراسان جنوبی رونمایی شد

درمراسمی با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار خراسان‌جنوبی از شناسنامه نمادین ۱۴ شهید انقلاب اسلامی استان رونمایی شد.

به گزارش  خبرگزاری تسنیم از بیرجند، در یادواره شهدای انقلاب خراسان جنوبی شامگاه پنجشنبه با حضور سید امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی، رئیس سازمان بنیاد شهید وامور ایثارگران  کشور و استاندار خراسان جنوبی از شناسنامه نمادین 14 شهید انقلاب اسلامی استان رونمایی شد.

شناسنامه‌های نمادین شهدا حاوی اطلاعات هویتی و شهادت شهدا با طراحی زیبا و تأثیرگذار است.  این شناسنامه‌ها بعد از رونمایی به خانواده معظم و معزز این شهدا اهدا شد.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در  این مراسم گفت: شهید متعلق به یک ملیت، منطقه، نژاد، قومیت و حتی مربوط به یک مذهب نیست، شهید می‌تواند مسیحی باشد، اما در مسیر و مکتب امام خمینی(ره) به شهادت برسد. 

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه شهید می‌تواند پیرمرد یا طفل، زن یا مرد و حضرت فاطمه(س) یا حضرت علی(ع) باشد، افزود: شهید متعلق به یک مذهب نیست و می‌تواند مولوی اهل سنت باشد، اما برای دفاع از حق و حقانیت نظام اسلامی به شهادت برسد.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه جذابیت این برنامه در این است که فرزندان شهدا برگزار کننده و میزبان هستند، تأکید کرد: فرزندان شهدا در این خطه نشان دادند که مؤثر و ادامه دهنده راه پدرشان هستند.

قاضی‌زاده باستناد آیات قرآن کریم، تصریح کرد: در مقابل مفهوم موت خداوند برای شهدا واژه احیا را به‌کار می‌برد، یعنی شهدا در این عالم زنده، فعال و کنشگر هستند.

وی به تفسیر و تشریح مقام و منزلت شهدا در نزد خدا پرداخت و گفت: شهید شخصیتی است که در طول تاریخ تکرار می‌شود و در هر دوره‌ای مجاهدان فی سبیل الله آماده جانفشانی هستند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه قلب ملت بزرگ ایران همیشه با اهل بیت(ع) و حق و حقیقت است و همچنان در حال ایثار و ایستادگی هستند، گفت: ستارگان شب‌های تاریک این عالم شهدا هستند و هر وقت مشکلی برای کشور پیش می‌آید شهدا به میدان می‌آیند و همه مسائل برطرف می‌شود.

وی بیان کرد:  شهدا خود را ذوب در خداوند تبارک و تعالی کردند و آنچه خداوند از آنها می‌خواست در عمل محقق کردند و خداوند هم چه خوب پاداش عملشان را می‌دهد.

قاضی‌‌زاده هاشمی افزود: ما هم با برگزاری گرامیداشت‌های مختلف به یاد شهدا هستیم و شهدا هم هرگز کشور را رها نکردند و همیشه در میدان دفاع هستند.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار امیدواری کرد: همیشه ادامه دهنده راه شهدا باشیم و نعمتی بزرگی را که شهدا به ما هدیه کردند به خوبی به نتیجه برسانیم و عامل چیزی باشیم که شهدا از ما خواسته‌اند.

انتهای پیام/250/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1016336